Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/155

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
138
Road


174. Kuida talle- ehk lamba praega peab tehtama, kui sedda prae warda peäl praetakse. (Wie man mit einem Lamms- oder Schaafsbraten verfahren muß, wenn er am Spieß gebraten wird.)

Pista se prae-warda ots kesk prae läbbi, nenda et ta kummagi pool külge ülle ei wa-u, lasse seista nahha külg äkkitse tulle wasto, et se öhhuke nahk rakkus lööb; wotta siis warda, tulle jurest ärra, ja tomma sedda nahka prae peält ärra, agga hoia, et ühtegi raswa ei tulle ühtlase ärra. Pöra pärrast se wardas tulle äres tassa ümber, ja kasta pradi saggedaste woiga. Kui se jo küpseks hakkab sama, siis kasta hästi woiga, ja ripputa nattoke nisso jahho, mis penikesse solaga on seggatud, peäle. Pärrast ei pea sa ennam woid peäle wallama, ja kui praad on wahhutanud, siis woid sedda üllesanda. Nendasammoti saab wassika praega ka tehtud. Sedda maddalam prae wardas seisab, nenda et agga pradi prae-panno eest woib ümberpöörda, sedda parreminne saab se praad praetud. Kes tahhab, pekkigo wannad lamba praed Salwiiga, agga sedda peab enne hästi lopputama.


175. Krilleritud lamba lihha. (Grillirtes Schaaffleisch.)

Leika se lamba rind wäikessiks tükkiks katki, keeda neid kanega lühhikesse Soosti sees, wee, nattokesse Ädika, Jodawa wina, Pipra, Ingwäri, Roosmarini, Passilika, ning solaga.

Kui