Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/160

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
143
lamba lihhast.

seisma. Seddasamma wisi woib ka solatud lamba lihha walmistada, agga sedda peab pissokessiks tükkiks raiuma, wee sees leotama ja siis keetma. Nenda ka wärske ehk solatud härja lihha.


181. Ragu lamba ehk talle lihhast. (Ragout vom Schaaf oder Lamm.)

Se saab nendasammoti tehtud, kui wassika lihha Ragu wäahhide- ehk pruni Soostiga. Kui sedda pruni Soostiga tehhakse, siis ka sisse tehtud terwed sibbulad senna sisse sünnib panna, sest need andwad head maggo. Agga neid ei pea mitte kassinaste sisse pannema, sest et muid rohhusid ei woeta, mis muido Ragu peäl prugitakse.


182. Talle lihha Ragu wüllitud Sallatiga. (Lammfleisch Ragout mit gefüllten Sallat.)

Leika need labba-luud talle rinnadest ärra, ja murra need rinna luud. Lasse siis need rinnad kassina wee sees kanega keeta, nenda et se supp saab kaunist rammokaks, ja kui ülleskeeb, siis wotta wahto peält ärra. Panne pärrast woid sisse, ja monni tükk terwet Ingwäri, sola ning üks koritud terwe sibbul, mis otsast on sisse leigatud. Kuppata monningad Sallati pead ülles, ja kaewa neid seest öneks, ja wülli neid tore Waarsiga, mis sest labba-lu lihhast saab tehtud. Se-u neid jämmeda löngaga kinni, ja lasse neid ühtlase nende talle rinnadega keeta. Kui naad jo pea tümmaks lähtwad, siis wotta ni hästi Sallatid

kui