Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/182

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
165
porsa lihhast.

na-koldsega. Lasse siis woid ja jahho nattoke läbbi keeta, walla lihha-suppi senna jure, ja kui se ülles keeb, siis panne keik se hakkitud roog ühtlasse nattokesse hakkitud Salwiga senna sisse, ja lasse keeta. Kui sedda peab ülles antama, siis walla üks klaas punnast jodawat wina senna jure, ja panne sola mao järrel sisse. Se peab nüüd porsa tarwis Soostiks sama, ja sepärrast ei pea se mitte ni paks ollema, kui kopso-moos. Kui se porsas saab üllesantud, siis wotta keik pekki wilokad alt ning peält ärra, ja panne tedda omma Soostiga waagna peäle.


207. Porsa Wrikassee. (Fricasée vom Ferken.)

Wrikassee ühhest porsast saab sedda samma wisi tehtud, kui ühhest tallestki, agga se nahk peab ärrawoetud sama, ja kui se lihha on katki raiutud, siis lopputa sedda ülles keedetud wee sees.


208. Porsa-praad, mis kui talle-praad wälja näitab. (Ein Ferken in Façon eines Lammsbraten.)

Leika ühhe lihhawa pima-porsa praadi, öiete sedda samma wisi, kui üks kahhekordne talle praad saab leigatud, tomma siis nahka peält ärra, ja leika need reie-kontid ka ärra; prae sedda siis warda peäl, nenda kui üks teinegi praad saab praetud; agga kui sa tedda annad ülles, siis pöra neerud wasto waagna pohja.

209. Kui-
L 3