Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/194

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
177
Kannad.

Kui se Kalkun saab üllesantud, siis panne nattoke Sitroni Sahwti Soosti sisse, ja walla sedda siis Kalkuni peäle.


221. Kalkuni Ragu Ööstrittega. (Kalkün-Ragout mit Austern.)

Raiu tiwad kalkuni küljest ärra, ja wülli sedda kohta, kus puggo olnud kalla-Waarsiga, mis Ööstrittega on seggatud, wülli ka reied lihha ja nahha wahhel selle samma Waarsiga, ja piili siis se kalkun illusaste ülles, ning prae tedda warda peäl. Kui ta jo pea on praetud, siis te üks Soost sedda wisi. Wotta rohke ossa Ööstrid, mis hilja on lahti tehtud, panne neid Kastrulli sisse, walla nattoke walget Kulii, woid, riwi-leiba, Piprat, ja Muskatplomi senna peäle, lasse sedda keeta, kunni se saab tummiks, ja panne sola sisse. Kui se kalkun on praetud, siis tomma noaga kerwid rinna sisse, ja wa-uta sedda kahhe waagna wahhele; walla siis sedda Sahwti, mis seest wälja tulleb, Ööstri Soosti sisse, ja pikista nattoke Sitroni-Sahwti ka senna jure. Anna pärrast se kalkun ülles ja walla Soosti peäle.


222. Kuida Kanna pojad ja Kabbunid peab ülles piilima, kui neid praetakse. (Wie Kücheln und Kapaunen zum Braten zurecht gemacht werden.)

Kui Kanna pojad on puhtaks harritud, siis raiu nattoke ennam kui se pool kael ning need jalla kontid pölwest sadik ärra; wa-uta se rinna lu katki,

ja
M