Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/197

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
180
Kalkunid ja

lasse sedda ahjus küpseda. Kui nüüd se Pastet saab üllesantud, siis walla sedda Soosti, mis essite ülle jäi, Kastrulli sisse, ja te sedda tummiks nenda sammoti, kui se Wrikassee Soostki, mis nattoke enne öppetati teggema. Wotta siis se Pastet lahti, ja walla Soost senna sisse.


225. Kabbun a la Prääs. (Kapaun à la Braise.)

Kui se Kabbun on puhtaks tehtud, siis raiu tiwad ärra, piili ülles, ja pekki sedda sea-pekkiga. Panne siis ühhe raudpanno pohja essite pekki wilokaid, pärrast härja lihha wilokaid, ja wimaks se Kabbun, ning walla kulbi täit lihha suppi senna peäle, panne ka koritud terwed sibbulad, terwet Piprat, kolm terwe Neilikest, Petersilli juri, ja Sitroni wilokaid senna jure, panne siis üks tihhe kaas peäle, ja lasse sedda keeta tassa tullega all ning ka kaane peäl, kunni se Kabbun saab tümmaks. Te siis sest sammast suppist üks Soost, Murklide, Sampionide, wassika süddame pima, Sitroni wilokatte, ning solaga, ja kui tarwis lähhäb, siis walla nattoke ennam lihha suppi senna jure, te agga se Soost tummiks prunitud woi ning jahhuga. Kui sa sedda ülles panned, siis walla se Soost kabbuna peäle, ja wotta need pekki ning lihha wilokad ärra.


226. Praetud Kabbunid Ööstrittega. (Gebratene Kapaunen mit Austern.)

Kui Kabbunid on puhtaks tehtud, siis wülli neid toreste Ööstrittega, mis on seggatud riwi-leiwa, nattokesse Muskatplomi, Pipra ning woiga. Öm-

ble