Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/198

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
181
Kannad.

ble siis kinni, ja prae neid prae-warda peäl, agga kasta neid saggedaste woiga, ja kui sa annad ülles, siis walla se prae-woi nende alla waagna sisse.


227. Kanna pojad noorte kalkunide wisi praetud. (Kücheln in Façon von jungen Kalkunen.)

Wotta lihhawad kanna pojad, noppi neid, agga wotta mitte sulled keewa weega peält ärra, piili siis illusaste ülles, otsego linudki, ärra raiutud tiwadega, ja wennita neid wälja nattoke pitkaks, et naad wälja näitwad nago kalkunid. Pista neid siis ülleskeedetud wee sisse, pekki neid pekkiga otsekui linnudki, ja prae neid warda peäl küpseks. Kui need kanna pojad sedda wisi walmistakse, siis monni kes neid sööb, arwab ennast noort kalkuni söwat.


228. Waarseritud kabbunid ehk kannapojad. (Farcirte Kapaunen oder Kücheln.)

Piili need kannad illusaste ülles, raiu tiwad ärra, ja keeda neid nendasammoti kui üks Wrikassee, essite pool tümmaks; wotta neid siis paja seest ülles, ja panne rinna peäle ülleültse ühhe sörme paksuse korra torest kalla Waarsi; panne agga tähhele, et rinnad omma näul jäwad. Wotta siis koritud wähhi lakkad ning kuppatud ja katki leigatud Murklid, pista neid korra pärrast Waarsi sisse, nenda et need senna sisse kinni jäwad, ommeti peawad nemmad nattoke wälja paistma.

Kasta
M 3