Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/199

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
182
Kalkunid ja

Kasta siis üks öhhuke linnanerie soja wee sisse, ja ömble sedda kanna ümber kinni, ja keeda neid siis tümmaks. Pärrast walmista neid otsego üks teinegi Wrikassee. Ja kui sa teed Soosti tummiks, siis wotta sedda riet ümbert ärra.


229. Kannad ehk Kanna pojad Hasee Soostiga. (Hüner oder Kücheln mit Souce hachée.)

Piili need kannad ülles, raiu tiwad ärra, ja prae ehk keeda neid sedda samma wisi kui kabbun a la Prääs. (Wata Numr. 225.) Te sedda aego üks Waars keedetud ehk praetud lamba ehk wassika lihhast, ja panne üks kord sedda Waarsi waagna äre ümber. Te siis üks hasse Soost nenda kui lihha Soostide seltsis öppetakse, agga selle sees ei pea ühtegi happo ollema. Kui nüüd Kannad on keedetud ehk praetud, siis panne neid waagna sisse, ja walla se Soost senna peäle. Lasse nattoke seista ning ärrajahtuda, ja ripputa siis riwi-leiba ning riwitud juusto, mis pooleks on ühteseggatud, senna peäle, panne ahjo sisse, ja kui se illusat koläri saab, siis anna sedda lauale. Wa-uta nattoke Sitroni Sahwti peäle, siis ta saab parremat maggo.


230. Kanna pojad ang Marrinaad. (Kücheln en Marinad.)

Wotta pissokessi kanna poege, leika neid pitketi pooleks, ja kloppi neid, et naad hästi laiaks lähtwad. Panne neid siis ülles keedetud wee sisse, monne Pipra iwwa, 3 ehk 4 Neilikesse, monne

Loor-