Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/222

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
205
partid.

da neid ühhe toobi ossa wee sees, kunni se wessi head marja maggo saab, ja wäna sedda siis ühhe rie läbbi, ning walla ni paljo Sjelee senna peäle, et sa arwad tedda nattoke angetawad. Panne siis terwet kannelit, Sukrut, ja nattoke Ädikast senna jure, ning lasse sedda kolm ehk nelli korda kange tulle peäl äre tassa ülleskeeta, tösta sedda agga igga korra wahhel tulle peält ärra. Kurna sedda siis ühhe Salweti läbbi, ja kui se hanni ja Sjelee öiete on ärrajahtunud, siis panne sedda hannet ühhe süggawa kiwwi waagna sisse, ning walla Sjeleet peäle. Kui sa sedda ülles annad, siis panne se Sjelee hanne peäle, ja ka ümberringi. Sedda samma wisi woib ka Kalkunid sisse tehha.


262. Hanne-Ragu. (Gänse-Ragout.)

Üllejänud hanne-prae peäle sünnib Sinnapi Soosti tehha nendasammoti kui sedda praetud hannegi peäle tehhakse. Leika agga se üllejänud hanne praad pissokessiks tükkiks katki, ja keeda neid sellesinnatse Soosti sees.


263. Hanni läätsedega. (Eine Gans mit Linsen.)

Hanned läätsedega walmistakse sedda samma wisi kui partitki läätsedega. Kes agga üllejänud külma hanne praadi tahhab seks prukida, se läikago sedda keskelt löhki; ja kui se teine pool alles terwe on, siis sojenda sedda rösti peäl, ja woia sedda woiga. Sedda sünnib ka wähhäkässiks tükkiks leigata, kasta agga siis need tükkid sulla-

tud