Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/248

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
231
linnud.

nade, nattoke jodawa wina, sola, Pipra, wägga pissut Passilika, ning Muskatplomiga. Touka sedda siis pu nuiaga, et se jääb hästi sitkeks, ja wülli sedda senna rinna lu peäle, nenda et se saab omma endist näggo, ning tomma sedda nahka jälle peäle. Kasta öhhukessed linnased nartsud wee sisse märjaks, ömble neid metspüde ümber, panne neid siis ni paljo lihha suppi sisse, et se agga nende ülle käib, ja lasse neid tümmaks keeta, panne ka sola sisse. Wotta siis need metspüüd seest wälja, ja need nartsud ümbert ärra, ja kurna sedda suppi Turslagi läbbi. Panne woid ja jahho selle tühja paja sisse, lasse sedda nattoke läbbi keeta, walla siis se kurnatud supp senna peäle, panne head ossa puhtaks harritud Ööstrid, nattoke Muskatplomi ja Piprat senna sisse, ja lasse sedda keeta. Panne pärrast ka need metspüüd senna sisse, ja kui naad nattoke sawad keenud, siis anna neid ülles. Kui Ööstrid mitte ei peaks ollema, siis panne Murklid, ja Sampionid sisse; agga siis pead sa nattokesse Ädika, ehk Sitroni Sahwtiga Soostile maggo andma, ja te sedda ka munna koldsega tummiks.


294. Üks Pastet Korpiitsakast ehk hallist Räästast Ploom-Kapstaga. (Pastete von Schneppen oder Kramsvögel mit Blumkohl.)

Harri need linnud hästi puhtaks, ja wa-uta neid laiaks. Te siis nisso jahhust üks kowwa Pasteti taigen, ja wormi sedda kuida sa ial tahhad. Harri need Ploomkapstad puhtaks, ja leika neid

kahheks
P 4