Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/266

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
249
lihha-wad.

üks kowwa Pasteti taigen, ning wormi sedda nenda kui sa isse tahhad; panne siis se tougatud lihha taigna sisse, ja pista need pekki träämlid senna sisse, et se näitab wälja, nago olleks ta pekkitud. Katta sedda pärrast taignaga kinni, ja lasse sedda kuus tundi ahjus küpseda.


317. Hassee sültist. (Hachée von Sülze.)

Hakki sedda maggo- ehk saddakordse-sülti hästi penikesseks, walla wet peäle, ja lasse keeta, kunni se saab hästi tümmaks. Kori sedda aego nairid, ja leika neid penikessiks träämliks, ja panne neid senna sisse. Kui nüüd keik on hästi tümmaks sanud, siis kalla sedda paja seest wälja. Selle tühja paja sisse agga panne ni paljo woid, kui sa arwad sülti pärrast tarwis ollewad, ja kui woi on sullanud, siis panne nattoke nisso jahho senna jure, liguta hästi ümber, ja lasse sedda nattoke läbbi keeta. Panne siis se sült omma ennese Soostiga senna jure, liguta hästi ümber, lasse jälle nattoke keeta, ja panne pissut hakkitud Petersilli lehti, Piprat ja sola mao järrel senna sisse, ning anna sedda pärrast ülles. Panne agga tähhele, et selsinnatsel sültil ei pea mitte wägga pitka egga wägga lühhikest Soosti ollema, waid et ta wälja näitab kui kopso Moos.


318. Sesamma teist wisi. (Dito auf eine andere Art.)

Kui se sült on penikesseks hakkitud, siis keeda tümmaks, ja walmista sedda nendasammoti kui Wrikassee saab tehtud; siis se ka on hea.

319. Lin-
Q 5