Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/278

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
261
lihha road.

ka sest küljest on kowwaks sanud, siis panne need wilud ülles waagna peäle, woia agga se wagen essite woiga, lasse sedda wüürpanno peäl seista, et se öiete soe on, walla nattoke Soija senna sisse, panne need praetud lihha wilud senna peäle, lasse se Soija nattoke läbbi keeta, ja anna sedda lauale. Panne tähhele, et sa need lihha wilokad poigeti lihha pead leikama, sest siis sawad naad murredamaks, kui siis, kui neid pitketi leigatakse.


331. Praetud Kuiw-lihha. (Gebraten Spickfleisch.)

Wotta härja reie tükkid, ehk muud head härja lihha tükkid, leika neid löhki, wotta keik kontid seest wälja, ja sola neid siis sisse, poole jämmeda ja poole penikesse solaga, ja lasse neid sedda wisi 8 päwa seista. Wotta pärrast se lihha sola seest wälja, ja lopputa se sool weega hästi peält ärra. Siis peab sull ahhi hästi soe ollema, agga mitte ni pallaw, et ta ölgi ärrapölletab, kui sa neid sissepanned. Panne siis se lihha öllede peäl ahjo, ja lasse sedda ni kaua seäl sees olla, kunni se küpseks saab. Ripputa sedda pärrast ülles aita ehk pöningile. Seddasinnast lihha woib nihästi talwe kui ka sui süa, nenda kui teistki külma lihha.


332. Klopplihha wassika lihhast. (Kloppfleisch vom Kalb.)

Leika öhhukessed wilokad wassika reiest, ja kloppi neid hästi, ommeti mitte ni waljuste, et naad katki lähtwad. Märi siis kalla-Waarsi igga wi-

loka
R 3