Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/288

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
271
lihha road.

sa wassika lihha sedda wisi hoiad, siis woid sa sedda ni hästi suppide kui ka pradide tarwis prukida. Kui sa sedda agga prugid, siis peab se ülle öö wee sees ligguma. Sesinnane soolwessi peab pääw enne keedetud sama, ennekui se lihha senna sisse pannakse, sepärrast et se hästi külmaks peab sama. Se pütt peab ka üsna puhhas, ja mingisuggust santi maggo temma sees ollema. Panne siis kaas peäle, ja wi sedda kelri, ehk ühhe muu külma kohta seisma.Keiksuggused Soostid, mis lihha peäl prugitakse.


342. Kaverst Soost, mis wärske härja lihha ehk rinna tükki jures prugitakse. (Caprissauce zu frischem Ochsenfleisch oder Bruststück.)

Panne tükk woid panno sisse, ja lasse sedda koldsepruniks sada, panne üks lussika täis nisso jahho senna jure, ja kui se pruniks sanud, siis walla lihha-suppi senna peäle. Wotta siis üks peo täis ülleskuppatud Murklid, 2 kulbi täit Kaperst, 3 Ansjowissi, ja üks pissike sibbul; hakki keik sedda ühte kokko, panne sedda Soosti sisse, ja lasse keeta, kunni se saab kui üks weddel pudro.


343. Sinnapi Soost praetud Hanne peäl. (Senfsauce zu einer gebratenen Gans.)

Wotta nattoke sedda raswa, mis Hanne peält

tilgub,