Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/289

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
272
Keiksuggused

tilgub, kui sedda praetakse, ja walla punnast wina, nattoke Sukrut, nattoke wet, riw-leiba ning sola senna sisse; lasse sedda keeta, et se seggaseks saab, ja panne siis jahwatud Sinnäpid mao järrel senna jure, ja keeda sedda weel nattoke, siis on se Soost walmis.


344. Sinnäpi Soost wärske härja lihha ehk Kortlettide peäl. (Senfsauce zu einem frischen Ochsenfleisch oder Cotelettes.)

Keeda üks penikesseks hakkitud sibbul, penikesseks leigatud Petersilli lehti, riwi-leiba ja tükk woid lihha suppi sees. Lasse sedda keeta, kunni se seggaseks saab, panne agga mitte ennam Sinnapid senna jure, kui agga, et need nattoke maggo andwad, ja kui need sojaks sawad, siis wotta Soosti tulle peält ärra, ja walla sedda waagna peäle lihha alla. Need jahwatud Sinnäpid peawad wallitsetud head ollema.


345. Oliiwi Soost, mis solatse wee sees keedetakse wärske härja-talle- ehk wassika-lihha peäl. (Olivensauce, zu frischem Ochsen-Lamms- oder Kalbfleisch, in salzem Wasser gekocht.)

Keeda 4 Ansjowissi kassina weega, ja kui need hopis on ärrasullanud, siis kurna sedda wet nende peält ärra. Panne siis tükk woid ja nattoke nisso jahho panno sisse, lasse sedda nattoke läbbi keeta, ja walla siis se kurnatud wessi senna sisse. Panne ka hea ossa hakkitud Kaperst ja Oliwid

senna