Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/290

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
273
lihha Soostid.

senna jure, ühhest ni paljo kui teisest, ja lasse sedda keeta. Saab siis se Soost ni kaua keenud, et ta seggaseks saab, siis woib sedda prukida Kortletti ehk ka teise lihha peäl, mis rösti peäl praetakse.


346. Kirsimarja Soost Kinki ehk härja lihha peäl. (Kirschensauce zu Schinken oder Ochsenfleisch.)

Panne nattoke woid ja jahho ühhe pissikesse kiwwipaja sisse, lasse sedda nattoke läbbi keeta, liguta ümber, ja walla siis üks ehk 2 kulbi täit lihha suppi senna jure, lasse keeta, liguta agga hästi ümber, et se saab seggaseks, walla pärrast Kirsimarja Sahwti sisse, ja panne nattoke Sukrut senna jure, et ta maggus-happuks lähhäb. Seddasinnast Soosti woib ka wärske härja kele peäl prukida, mis solatse wee sees keedetakse.


347. Tikkelbäri marja Soost praetud kannapoja ehk härja kele peäl. (Stachelbäärensauce zu gebratenen Kücheln oder Ochsenzunge.)

Keeda happud Tikkelbäri marjad nattokesse wee- ja Sitroni korega, mis träämli wisi on leigatud, ja hööru neid Turslagi läbbi; keeda siis se Moos Sukroga mao järrel, ja te sedda tummiks 2 ehk 3 munna rebboga, agga wispelda sedda hästi, et se kokko ei lähhä. Kui sa tahhad seddasinnast Soosti härja kele peäl prukida, siis pead sa sedda keelt keetma, puhtaks harrima, löhki leikama,

ker-
S