Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/291

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
274
Keiksuggused

kerwid noaga sissetombama, ning woiga pankoki panno sees koldse-pruniks pradima. Sa woid ka monninga terwed marjad sojalt hoida, ning Soosti sisse panna, kui sa ülles annad, ja siis saab se keel senna peäle pandud.


348. Soost Hassee. (Sauce hachée.)

Hakki Sampionid ehk Riiskid, ülleskuppatud Murklid, Trühwlit, ja Museronid (Mucheron) kui neid on, sibbulad, Petersilli lehti, ja nattoke Passilika penikesseks, ja lasse sedda pissut läbbi keeta jahho, ja woiga; walla nattoke lihha suppi senna jure, ja lasse sedda keeta Loorbäri lehte, Sitroni wilokatte, ja 2 Ansjowissiga. Kui sa happo Soost Hassee tahhad sada, siis walla nattoke Ädikast ehk Sitroni Sahwti mao järrel senna jure.


349. Prae-Soost keiksugguste Lindude peäl. (Bratensauce zu allerhand Wild und Vögel.)

Panne nattoke nisso jahho ja sibbulad ehk Rokkanbolid (kui neid sallitakse) prae-panno sisse, mis prae all on seisnud, ja lasse sedda prae woiga nattoke läbbi keeta; walla siis pissut wet, ja 2 Ansjowissi senna jure, ja lasse sedda keeta, anna temmal wähhe maggo Ädikast ja Sukrust, ja liguta hästi ümber, et se seggaseks saab. Kurna siis se Soost Turslagi läbbi ühhe Soosti kausi sisse, ja anna sedda lauale.

350. Kie-