Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/318

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
301
kalla road.

le, et naad hästi kinni wajuwad. Kui tahhad prukida, siis leota neid essite wee sees, ja siis woib neid maggus-happo sibbula Soosti, ehk murro-laukudega süa.


386. Paneritud lattika keeled. (Panierte Brachsenzungen.)

Keeda need lattika pead solase wee sees, wotta keeled seest wälja, ja harri neid hästi puhtaks. Tomma siis noaga penikessed kerwid nende sisse, panne nattoke sola peäle, ja lasse neid omma solaga nattoke seista. Kuiwata neid siis linnase riega ärra, kasta wispeldud munnade sisse ja pista ühteseggatud riwi-leiwa ning jahho sisse, ja keeda neid klaritud woi sees. Kui sa üllesannad, siis ehhita neid Petersilli lehtega wälja, mis woi sees on praetud. Neid woib ka Ööstrittega tuwida.


387. Lattikast tuwida. (Brachsen zu stuben.)

Lattikast sünnib sedda samma wisi tuwida kui karrusid.


388. Karrusid tuwida. (Karusen zu stuben.)

Somusta need Karrusid, wotta sissekonnad seest wälja, hoia agga, et se sapp ei lähhä katki, ja leika tihhedad penikessed kerwid nende sisse. Kui need Karrusid on suured, siis leika neid keskelt, ehk parrajaiks tükkiks katki. Panne neid siis ühhe suure Kastrulli sisse kordamissi woi, riwi-leiwa, nattokesse Muskatplomi, Pipra, sola, nattoke penikesseks hakkitud murro-laukude, Petersilli lehte,

ülles-