Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/319

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
302
Keiksuggused

ülleskuppatud ning woi sees kedetud Murklide, ja monninga Sitroni wilokaga. Walla siis nattoke wet ja jodawat wina senna peäle, ni paljo et se rohket Soosti annab, ja lasse neid kanega hiljokeste keeta, kunni need küpseks sawad. Kui sa neid laua peäle annad, siis riwi Muskati peäle.


389. Tuwitud Karrusid pima- ja wähhi lakkadega. (Karusen zu stuben.)

Harri need Karrusid sedda samma wisi puhtaks, kui need teisedki Numr. 388, ja kuppata neid ülles solase wee sees. Te sedda aego pimast üks Soost, ja lasse sedda keeta nattokesse riwi-leiwa, wähhä Muskatplomi, Pipra, nattokesse hakkitud Petersilli lehte, ja 4 lussika täie kalla-lemega. Saab se nüüd nattoke seggaseks, siis panne se kalla, ning koritud wähhi lakkad, wähhi woid, nattoke teist woid, ja Asparrist, mis ülleskuppatud ja penikesseks nago herned katkileigatud on, senna sisse, ja lasse keik sedda tassa tulle peäl kanega tuwida. Kui se Soost wägga wäddel on, kui sa sedda üllesannad, siis te sedda 2 ehk 3 munna rebboga tummiks, ja panne sola sisse. Panne essite need Karrusid waagna peäle, walla siis Soosti ülle, ja riwi Muskati peäle.


390. Kuida Kingseppa kalla peab walmistadama. (Den so genannten Schuster zuzubereiten.)

Sel kallal on nahk ilma somuksita, ja sedda woib tuwida seddasamma wisi kui need Karrusidki Numr. 388, agga mitte pima, ja wähhi lakkkade-

ga