Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/32

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
15
Suppid.

gusi juri suppi sisse jäma. Nendasammoti woib ka walge kapsta pead wotta, neid löhki leigata, ja suppi sisse panna, agga siis ei pea mingisuggusi juri wotma, ei mao egga näo pärrast, supp agga peab raswane ja rammokas ollema. Kui haljad nored herned on sadawas, siis woib neid ka ühtlase Porganidega prukida. Selle suppi sisse woib ka Portulagi lehte panna, ja nattoke Meivani annab ka head maggo, agga sedda woetakse seest wälja, kui suppi antakse ülles, ja wiimaks riwitakse Muskati peäle.


14. Lamba lihha supp. (Schaaffleischsuppe.)

Kui supp on ülleskeenud, ja waht peält ärrawoetud, siis panne tükk Ingwäri ja Sibbulast sisse, ja lasse sedda sellega nattoke keeta. Kurna siis suppi Turslagi läbbi, ja te sedda tummiks; ja kui sa tahhad et lihha peab suppi sisse jäma, siis wotta nored koritud ja neljaks leigatud naered, ja Portulagi lehte, ja panne neid sisse. Kui agga lihha ei pea suppi sisse jäma, siis wotta nisuggusi juri, kui nende enne nimmetud suppide sees prugitakse, ja panne neid sisse.


15. Kuida koldsid hernid pead keetma. (Gelbe Erbsen zu kochen.)

Keeda solast lihha, Pekki ja lihha-worsti, mis seest sool hästi on wäljaliggunud; keeda ka wärsket lihha issiärranis, kui sedda sadawas on, ag-

ga