Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/341

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
324
Keiksuggused

külmetada. Neidsinnatsi kallo keedetakse seddasamma wisi, kui kuiwatud längid. Agga kamliade tarwis sünnib ka kuiwatud ja tuwitud haljad herned ehk tuwitud Porganid prukida, kui sa ei tahha woi-Soosti senna jure tehha.


423. Marriniritud Häring. (Marinirter Hering.)

Wotta ni mitto häringi kui sa tahhad, leota neid wee sees wägga hästi, ripputa siis ülles, ja lasse neid ühhe päwa kuiwada, ning prae neid siis rösti peäl, hea sütte tulle peäl. Kui need külmaks sawad, siis panne neid kordamissi Loorbäri lehte, terwe Pipra, ja Neilikestega ühhe krusi sisse, ja walla siis head Ädikast senna jure, et se nende ülle seisma jääb.


424 Häringi Pastet. (Heringspastet.)

Panne ni mitto niisaga häringi wee sisse, kui sa tahhad, keika neid agga keskelt katki. Wotta ühhest Kabilljost sedda öhhukest köhho-lihha, leika sedda penikesseks träämliks katki, ja lasse need häringid ni hästi kui need Kabilljo träämlidki kolm ööd wee sees seista, panne agga saggeminne uut weet peäle, et naad hästi sawad wäljaleotud. Motta siis need niisad häringide seest wälja, ja hakki neid hästi penikesseks. Segga neid ärra riwi-leiwa, Pipra, penikesseks hakkitud sibbula ja nattokesse Muskatplomiga. Panne tükk woid ühhe Kastrulli sisse, ja kui se saab sullanud, siis panne need ärraseggatud häringi niisad senna jure, lasse läbbi keeta, ja walla nattoke lihha-suppi

ehk