Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/359

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
342
Keiksuggused

ühhe tassa sawad keedetud, ja katta neid ühhe teise waagnaga kinni, ja kui need nattoke on keenud, siis anna neid ülles. Kui jodawat wina nende peäle tahhetakse, siis ei pea se peäle wallatadama, ennego need saia tükkid on wäljapaisunud, ja nattoke enne kui neid üllesantakse; sest kui sa sedda enne peäle wallad, siis need Ööstrid kowwaks lähtwad. Kui Ööstride sees Sahwti ep olle, siis walla nattoke wet peäle, ja ärra keeda neid mitte kaueminne, waid et naad nattoke kangeks lähtwad.


454. Ööstrid pradida. (Austern zu braten.)

Kui sa need Ööstrid olled lahti wotnud, ja puhtaks harrinud, siis jätta neid iggaüht omma poole kore sisse, ja pista ühhe terrawa noa otsaga Ööstri läbbi kore sisse. Panne siis igga Ööstri peäle tükk wärsket woid, nattoke riwi-leiba, wägga pissut Muskatplomi ja Piprat. Prae neid röstiga hea sütte tulle peäl, kunni need koorte ümber nattoke pruunkoldseks sawad.


455. Ööstrid Pabberi laekade sees. (Austern in Papierladen.)

Te praetud kannadest ehk kalkuni rinnadest üks Waars sedda wisi: harri se pruun nahk peäle ärra, leika lihha katki, ja hakki sedda ühtlase monne Ööstriga hästi penikesseks, panne riwi-leiba, 2 munna, nattoke Muskatplomi, Piprat, nattoke penikesseks hakkitud Petersilli lehti, sullatud woid ja sola senna sekka, ja segga keik sedda hästi ärra. Sullata siis woid, mis ep olle liast so-

lane,