Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/405

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
388
Keiksuggused

jälle munna walgega, ning panne neid ahjo. Te sedda kolm korda järrestikko, ja lasse need ounad igga korra wahhel ahjo sees küpseda, ning anna neid pärrast ülles.


517. Kanderitud ounad. (Candirte Aepfel.)

Wotta ni mitto head ja terwet ouna, kui sa tahhad, kori neid, ja kaewa siiski-wormiga seemne süddamed seest wälja. Sullata rohket ossa woid, riwi ka hea ossa saia-leiba ja nattoke Sukrut, ning touka Kannelit penikesseks; segga se riwi-leib se riwitud Sukru, ja tougatud Kaneliga ärra. Kasta need koritud ounad sullatud woi sisse, ja wereta neid se seggatud riwi-leiwa sees ümber, kloppi sedda ounade külge kinni, et se nende ümber jääb seisma. Woia üks tinnatud wask- ehk pläk-wagen, panne ounad selle peäle, ja panne neid siis ahjo, mis parrajaste on ködud. Kui ounad sawad tümmaks, siis on naad walmis. Neid woib ni hästi sojalt kui külmalt süa.


518. Oouna Kompott. (Aepfel-Compott.)

Wotta Porstorpi ehk teisi pissikesse oune, mis head on keeta, wotta koor pitkiti peält ärra, siis ei lähhä naad mitte katki, wotta seemne süddamed ühhe tröhtri pibo ehk penikesse noaga seest wälja, nenda et keik ouna läbbi auk jääb, ja kui sa ounad järrestikko korid ja harrid, siis wiska neid warsi wee sisse. Saad sa sedda wisi ni paljo oune harrinud, kui tarwis on, siis keeda weest ja

Su-