Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/411

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
394
Keiksuggused

da terwet Kannelit agga wotta seest ärra. Kes tahhab, tehko sedda suppi 2 munna rebboga tummiks, ennekui sedda ounade ülle wallatakse.


525. Wüllitud ounad keigesugguse sissetehtud marjadega. (Aepfel mit allerley eingemachten Früchten gefüllt.)

Wotta pissokessi oune, kori neid, ja wotta ühhe noa, ehk Pritsi piboga seemne-süddamed seest wälja, agga hoia, et naad ei lähhä katki. Te head Taarti taignast, rulli sedda ni öhhukesseks, kui üks 5 kopeki tükk wälja, ja leika ni suured neljakantlikkud tükkid sest taignast wälja, et need ouna ümber ullatawad mähkida. Wülli need ounad Pomerantsi sisso ehk Kirsimarja lihhaga, mis Sukroga öiete maggusaks on tehtud, ehk sissetehtud waarmarjade ehk Korintidega, mis Sukro, ja Kanneliga on ärraseggatud. Panne ühhe ouna igga taigna tükki sisse, katta taignaga hästi kinni, ja lasse neid ahjo sees küpseda, siis on naad walmis.


526. Ouna Pastet. (Aepfel-Pastete.)

Wotta 12 Loti woid, pesse sola hästi seest wälja, sötku ni paljo head nisso jahho senna sisse, et se murreneb, panne siis 3 munna ja 3 lussika täis wet senna sisse, ja sötku sedda pu lussikaga hästi, et ühtegi klimpi senna sisse ei jää; sötku weel ni paljo jahho sisse, et sedda taignast sünnib laua peäl hästi rullida, ja te sedda ni öhhukesseks, kui üks 2 koppeki tükk. Panne se wäljarullitud taigen illusast ühhetassa ühhe Kastrulli ehk krusitud

Pup-