Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/414

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
397
rohho-aja road.

nattoke pruun Sirupi senna jure. Panne kaas peäle, ja lasse se padda ühhe tassase nödra tulle peäl seista, kunni need ounad, mis all pohjas on, tümmaks sawad. Wotta siis neid seest wälja, et need peälmissed ka pohja sawad. Sedda wisi saab ikka tehtud, kunni keik on praetud; panne neid siis warsi waagna peäle, ja riwi Sukrut ülle; sest kui naad kaua jäwad paja sisse, sis wotwat nemmad rauast maggo endile.


530. Oune rösti peäl pradida. (Aepfel aus dem Rost zu braten.)

Torki kahwliga neid oune nattoke, panne neid rösti peäle, ja lasse neid tassa sütte-tulle peäl pradida, ning pöra neid iggapiddi ümber. Kui need hästi tümmaks sawad, siis anna neid ülles, ja riwi Sukrut ülle.


531. Pomm ang Sürtu. (Pommes en Surtout.)

Te üks Taarti taigen ilma winata, nattoke kowwem, kui tedda muido prugitakse, ja wotta kassinaste woid senna tarwis. Kori need ounad, kaewa seemne-süddamed seest wälja, ja rulli se taigen ni öhhukesseks wälja, kui üks 2 koppeki tükk, ning leika sest taignast ni suured tükkid wälja, et need ounade ümber ullatawad, ja mähhi need ounad senna sisse, ning panne siis öhhukessi linnasid nartso nende ümber. Panne neid keewa wee sisse, mis nattoke solatud on, ja lasse neid ühhe tunni aega keeta. Kui sa annad ülles, siis

wotta