Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/429

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
412
Keiksuggused

puta hästi, ja keeda solase wee sees, nenda kui Asparrisid keedetakse, ja te ka nisammasuggust Soosti selle tarwis. Kui sa tappo orrast solase wee sees olled ülleskuppatanud, siis woib sedda ka tuwida nattokesse jodawa wina, Sukro, riwi-leiwa, Muskatplomi, Pipra, ja weega.


558. Asparrisid tuwida. (Spargel zu stuben.)

Panne need Asparrissid kimpo ja se-u kinni, leika otsad tassaseks, kuppata solase wee sees ülles, ja panne neid Turslagi peäle. Te siis üks Soost wärskest woist, nattokesse Muskatplomist, riwi-leiwast, jodawa winast, Sukrust, sest weest, mis sees Asparrisid ülleskuppatati, ning muust weest. Keeda keik sedda ühtlase, et se Soost saab seggaseks, panne need Asparrisid sisse, lasse tassa keeta, kunni need parrajaste tümmaks sawad, ja anna neid siis ülles.


559. Asparrisid wähhi lakkadega tuwida. (Spargel mit Kräbsschwänzen zu stuben.)

Leika Asparrisid, peälmissest otsast seält sadik, kus need murredad on, poigiti ni suureks tükkiks katki, kui suured herned on, panne wet tullele, ja kui ülleskeeb, siis panne Asparrisid sisse; kui se siis äre tassa keeb, siis panne Asparrissid Turslagi peäle. Kuppata sedda aego 20 ehk 40 wähki ülles, wotta kored lakkade ja suurte sörrade peält ärra, touka need kored hästi penikesseks, te neist wähhi woid, ja panne sedda ühtlase nattokesse

nisso