Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/452

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
435
rohho-aja road.

ja lasse neid 2 ehk 3 päwa sedda wisi seista. Panne siis kaned karpide peäle, ja hoia neid ühhe külma hone sees. Kui sa neist tahhad prukida, siis leika katki, ja tuwi neid wee ja Sukroga, nendasammoti kui Prunellidgi tuwitakse. Agga nendel lähhäb ennam Sukrut tarwis.


592. Plumi-marjad, mis Saksa ma Plumi marjade assemel woib prukida. (Inländische Pflaumen statt der Ausländischen zu gebrauchen.)

Kui Plumi marjad öigete küpsed on, siis panne neid kuiwatamisse ramide peäl leige ahjo sisse kuiwama, liguta agga saggeminne ümber, et need ühhe tassa kuiwawad. Panne tähhele: et ahjus wägga kassinaste soja peab ollema, nenda et need 2 ehk 3 päwa woiwad seäl sees seista, ja pitkamissi kuiwada.


593. Kaarlad ehk käbbalad sissetehha. (Schellbeeren einzumachen.)

Jagga need kaarlad 3 ossaks, essite need keigetümmemad, siis need pool-tümmad, ja pärrast need kowwemad. Hoöru need tümmemad hästi katki, ja wäna se Sahwt ühhe jöhwi ride läbbi hästi seest wälja. Keeda siis sedda Sahwti ilma weeta 4 tundi tassase sütte tulle peäl, ja liguta sedda wahhest ümber. Saab ni kaua keenud et se jääb nago üks parrajas Witmoos, siis panne need kowwemad marjad senna sisse, ja lasse neid wägga tassa keeta, kunni ka need hakkawad

tüm-
E e 2