Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/454

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
437
rohho-aja road.

hoia need Puddelid keldri sees. Kui neid marjo tahhad prukida, siis noppi neid ühhe penikesse pilbaga seest wälja, ja keeda neid sedda wisi: wotta head tükki Sukrut, kasta wee sisse, ja panne sedda marjade peäle; saab se Sukkur sullanud, siis lasse need marjad ühhe tinnatud riista sees kanega keeta. Kes tahhab, pango, neid keetes, nattoke penikesseks leigatud Sitroni koort senna jure, ja kui sa annad ülles, siis ripputa tougatud kannelit ja Sukrut peäle.


595. Tikkelbäri marjo kuiwatada. (Stachelbeeren zu trocknen.)

Wotta marjo, mis weel ep olle küpsed, harri puhtaks, panne kuiwatamisse ramide peäle, ja lasse neid parrajaste sojas ahjus kuiwada. Needsinnatsed marjad polle mitte ni head, kui need teised, mis Puddellide sees hoitakse, ommeti woib neid Soosti ja suppide tarwis prukida, sest need andwad head happo maggo.


596. Kirsi marjad Ädika sees. (Kirschen in Eßig.)

Wotta ühhe tobi hea wiin-Ädika tarwis 2 naela Sukkrut ja üks korter wet, keeda sedda ühhe terwe tunni aega, tassase tulle peäl, ja wotta wahto holega peält ärra. Walla seddasinnast Sirupi ühhe kiwwi riista sisse, ja lasse külmaks sada. Senni wotta häid küpsid pruni kirsi marjo, wotta warred otsast ärra, panne neid ühhe kiwwi ehk klaas-krusi sisse, ja walla ni paljo sed-

da
E e 3