Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/468

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
451
rohho-aja road.

kida, ehk lihha jures tuwida. Kui Porganid pissikessiks würwliks leigatakse, siis woib neid talwe aego, kuiwatud ehk sissesolatud rohhiliste hernede sees, mis tuwitakse, prukida; nemmad on siis parremad ja maggusamad kui teised.


616. Petidele kaunist Koläri tehha. (Den rothen Beeten eine gute Farbe zu geben.)

Kui Petidel kaunist punnast Koläri ei olle, siis walla nattoke kirsimarja Sahwti selle Ädika sekka, misga neid sissetehhakse. Kui agga kirsimarja Sahwti ei olle, siis ka nisuggune Ädikas kolwab senna sekka wallada, mis sees kirsimarjo on sissetehtud olnud.


617. Wärskid uritsid tuwida. (Frische Agurken zu stuben.)

Kori uritsid, leika öhhukessiks wilokaks katki, ja panne neid ühtlase nattokesse riwi leiwa, nattokesse wee, tükki woi, nattokesse Pipra, Muskati, ühhe tilgokesse Ädika, ja solaga ühhe waagna peäle. Lasse neid siis waagna sees tulle peäl tuwida, liguta agga wahhest ümber. Siis woib neid Kortlettide, ehk lihha-kokidega ülles anda. Neid woib ka muido, ilma selleta laua peäle wia.


618. Nairi Ragu. (Rüben-Ragout.)

Harri nairid puhtaks, pesse hästi, agga ärra kori neid mitte; panne neid siis ühhe raudpaja sisse, mis tihheda kanega on, ja kalla ni paljo wet senna jure, et se kassinaste nairide ülle käib. Lasse

tas-
F f 2