Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/470

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
453
rohho-aja road.

ülle sedda töstad. Kui sa kaant lahti wottad, ja ühtegi Soosti paja sees ep olle, nairid ka mitte polle öiete tümmad, siis walla nattoke rööska pima senna jure, lasse keeta, kunni nairid sawad tümmaks, ja te siis Soosti tummiks. Kui happo koort ei olle, siis woib ka rööska pima prukida.


620. Tuwitud Ploom-kapstad wärske uritsidega. (Gestubter Blumkohl mit frischen Agurken.)

Harri Ploom-kapstad nenda kui se wiis on, ja kuppata neid ülles. Kori sedda aego wärskid uritsid, ja leika neid pitkerkonseks ja nattoke paksuks träämliks katki. Panne siis kapstad ja uritsid kordamissi ühtlase nattokesse woi, Muskatplomi, Pipra, nattokesse Sukro ja solaga kastrulli sisse. Panne kaas peäle, lasse tassase tulle peäl tuwida, ja kui kapstad üllesantakse, siis te sedda Soosti munna Rebboga tummiks. Kui kaks ossa kapstast on, siis woetakse senna jure kolmas ossa uritsid.


621. Porganid tuwida. (Porkanen zu stuben.)

Kaapi ja pesse Porganid, leika neid ümmargusiks wilokaks ehk kaunist penikessiks träämliks katki, ja panne ni paljo wet jure, et se parrajast Soosti annab, ja lasse neid sellega keeta, kunni tümmaks sawad. Senni harri Murklid puhtaks, leika träamliks katki, kuppata wee sees hästi ülles, ja lasse neid woi sees nattoke läbbi keeta.

Sa-
F f 3