Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/48

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
31
Suppid.

sisse. Kui nüüd peab lauale antama, siis wotta löngad ümbert ärra, ja panne kakkud ühhe süggawa waagna sisse. Kalla sedda keedetud pima kastrulli sisse, ja wispelda sedda ärra 2 munna koldsega. Walla pärrast nattoke pima kakkude peäle, ja mis ülle jääb, saab ühhe kausiga laua peäle widud.


32. Wee supp keigesuggusest haljast rohhust (Wassersuppe von allen Arten Grünes.)

Lasse wet ülleskeeta, ja panne ni paljo saia-sisso sisse, et se supp parrajati paksuks saab. Panne senna sisse hea ossa pea-Sallatid ja Spinatid, mis tullewad katki leigata. Panne ka koritud ja wiluks leigatud wärsked uritsid, Portulagi lehte, katki leigatud Petersilli lehte, Pippart ja nattoke Ingwäri senna sisse. Lasse sedda kanega keeta, senni kui need rohhud sawad hästi pehmeks, ja siis panned sa tükk woid sisse. Kui supp tulleb üllesanda, siis wispelda senna sisse 6 ehk 8 munna kollast, nattoke rösa kore, ehk pima, ning nattoke jahhoga, et se jääb tummiks. Sola pärrast mao järrel, ja riwi Muskati peäle.


33. Rohhilinne Herne supp ilma lihhata. (Grüne Erbsensuppe ohne Fleisch.)

Po-eta herned wälja, panne külma weega tullele keetma peenikesseks leigatud Porganitte, nattoke Meirani, hakkitud Petersilli lehte, monni Portulagi lehhe, Pipra- ja woiga. Kui keik on hästi

keedetud,