Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/489

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
472
Keiksuggused

ga kinni, ja keeda neid ühhe tunni aega wee sees, mis nattoke solatud on, pista agga warsi essimesses hakkatusses ühhe wardaga nende sisse, et tuul seest wälja tulleb.


643. Kalla-worst. (Fischwurst.)

Keeda ühhe haugi-kalla, mis 3 ehk 4 naela wagib, solasse wee sees pool-küpseks; harri keik nahka ja rood ärra, ja hakki sedda lihha hästi penikesseks. Wotta pool naela nero-raswa, leika sedda pissikessiks würwliks katki, ja segga sedda ärra selle kalla, 3 hakkitud Ansjowissi, 4 lussika täie sullatud woi, Pipra, Muskati, nattokesse hakkitud ja praetud sibbula, 8 Looti riwi leiwaga, mis ühhe poole korteri rösa kore sees on leotud, nattokesse penikesseks leigatud Petersilli lehte, ja 6 munnaga. Touka keik sedda hästi seggamissi, panne sola mao järrel sisse, ja toppi sedda lamba ehk penikesse härja soolte sisse. Keeda siis need worstid ni paljo wee sees, et se agga nende ülle käib, ja kui wessi saad sissekenud, siis prae neid woitud Pabberiga rösti peäl pruniks, ja siis woib neid sojalt süa. Worsti nahhad ei pea mitte pitkemat kui üks pool künar ollema, neid ei pea ka mitte taide wüllitama, sest se worsti-roog paisub wälja.


644. Wehhi worst. (Krebswurst.)

Kuppata 60 wähki ülles, wotta keik lihha raswaga seest wälja, hakki penikesseks, ja touka sedda ühtlase munna roaga, mis 2 munnast on tehtud, rösa pima sees leotud saia, nattokesse wähhi woi ja muu woi, Petersilli lehte, Pipra, nattokesse Mus-

kat-