Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/506

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
489
Puddingid.

nööp-noölaga kinni. Panne sedda keewa wee sisse, mis nattoke solatud on, ja lasse kane all 3 tundi keeta. Saab se roog Salwetti seest wäljawoetud, siis leika sedda wiloka wisi katki. Laset se wagen wüürpanno peäl nattoke seista, walla sullatud woid ehk nisuggust Soosti ülle, mis Üddi Puddingi jures öppetati, ja wi laua peäle.


662. Makronid tuwida. (Makronen zu stuben.)

Need Makronid on mitme suggused, agga needsinnatsid, mis pärrast praego öppetust antakse, on jämmedad oöned Nuudlid. Murra neid nattoke katki, et naad wägga pitkaks ei jää, ja keeda neid woiga lihha-suppi ehk wee sees, kunni nemmad hästi paisuwad. Panne siis nattoke riwitud juusto, mis wihha ep olle, sola ja nattoke Muskati senna peäle, lasse neid sellega tuwida, kunni se supp jo ennamiste ärrakahhaneb, ja siis anna neid ülles.


663. Munna Pudding. (Eyer Pudding.)

Wispelda 12 munna hästi. Panne senna sisse 14 Loti nisso jahho, 5 lussika täit riwitud Sukrut, üht naela penikesseks hakkitud nero-raswa, mis seest keik soned on ärraharritud, üht naela Rossinad, mis seest kiwwid on ärrawoetud, ja nattoke penikest sola. Segga keik hästi ärra, panne ühhe Salwetti sisse, mis woiga on märitud, ja panne sedda keewa wee paia sisse, mis nattoke on solatud. Pöra sedda essimesses otsas saggedaste ümber, ja lasse 4 tundi kanega keeta. Kui sa an-

nad
H h 5