Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/517

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
500
Keiksuggused


675. Lemoni Wülling. (Lemon Füllniß.)

Wotta 7 ehk 8 Lemoni, ehk ennam ja wähhem, seddamöda, kui Taart peab suur ollema. Leika neid öhhukessiks wilokaks katki, ja panne neid öseks wee sisse. Keeda neid pärrast rohke ossa wee sees, kunni naad hästi tümmaks lähtwad, wotta siis ülles, ja panne neid jälle külma wee sisse, et se sool hästi saab seest wäljatombatud. Touka siis Möösri sees, ja keeda neid Sukro-Sirupi sees, et need Mosiks sawad, siis on naad walmis. Keik Wülling peab külmaks sama, enne kui sedda Taarti sisse pannakse. Lemoni Wüllingid sünnib ka Plomi ehk Ouna Mosiga ärraseggada.


676. Kibbowitsa marja Wülling. (Hanbuttenfüllniß.)

Keeda kibbowitsa marjo nattokesse jodawa wina, Sukro, Kanneli, ja Sitroni korega. kui need öiete tümmad ja seggased on, siis lasse külmaks jäda, ja panne neid Taarti sisse. Kes tahab, seggago neid ärra katki leigatud sissetehtud Pomerantsi kore ja Sukkatiga.


677. Plomi Wülling. (Pflaumenfüllniß.)

Wotta 2 naela Plomid ühhe kohhekeskmisse suure Taarti peäle, ja keeda neid wee sees tümmaks, et kiwwa sünnib seest wäljawotta. Hakki siis nattoke, ja lasse neid sellesamma wee sees keeta, kunni need suppiga seggaseks lähtwad. Lasse siis külmaks jäda, ja segga neid penikesseks tougatud Kanneli, Kardemomi, ja Sukroga. Kui nattoke joda-

wat