Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/529

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsuse tõendamisega on probleeme.
512
Keiksuggused

na sisse, ja küpseta sedda ahjo sees.


696. Sesamma teist wisi. (dito auf eine andere Art.)

Panne 8 Loti riwitud Sukrut, nattoke tougatud Kannelit sa Kardemomid, ja 6 munna rebbo ühhe poole tobi happo kore peäle, ja wispelda sedda hästi seggamissi. Wispelda sedda aego need 6 munna walged kowwaks wahtuks. Kui sedda koki ahjo sisse peab pantama, siis segga need munna walged ja wiimselt 15 Loti tougatud ja jöhwi soöla läbbi soölutud nisso webakkid wägga tassa senna sisse. Saab se tehtud, siis kalla se taigen warsi ühhe woitud Wormi ehk höbbe waagna sisse, ja lasse sedda küpseda.


697. Rösa kore kook. (Süser Schmant-Kuchen.)

Wotta 8 munna ja üks korter head nisso ? ühhe poole tobi hea rösa kore peäle. Wispelda se ? nattokesse Sukroga wahtuks, ja wispelda ? munnad ka issipäinis ühhe teise riista sees. Sa ? se koor wahtuks läinud, siis panne essite jahh ? ja siis need munnad senna sekka. Kalla siis se ? gen ühhe suure ehk monninga wähhema woitud Wormide sisse, ja küpseta sedda ahjo sees.


698. Körwli kook. (Kürbelkuchen.)

Hakki üks hea peo täis körwlid penikesseks, keeda üks pool toop rööska pima ülles, panue need hakkitud körwlid senna sisse, ja kui need nattoke keenud, siis tösta tulle peält mahha, ja lasse neid kül-

maks