Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/531

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsuse tõendamisega on probleeme.
514
Keiksuggused

kowwaks wahtuks lähtwad. Segga siis poolt korterit ouna Moosi rebbude sekka, ja panne need walged, ja 4 Loti tougatud webakkid tassa ümberlugutades senna sekka, ja kalla warsi se taigen Wormi sisse, mis hästi peab woitud ollema, ja lasse sedda ahjo sees küpseda. Kes tahhab, wotko ounade assemmel Tikkelbäri marjo, mis Sukroga kowwaks Moosiks peab keedetama.


701. Ouna kook praetud leiwaga. (Aepfelkuchen mit gebratenem Brod.)

Kori ja riwi 18 ni suuri oune, kui kalkuni munnad, wotta senna jure 8 Loti riwi leiba, mis woiga pankoki panno sees prunitakse, üks hea peo täis tougatud Mandlid, üks lussika täis jodawat wina, ni samma paljo rööska kort ehk pima, nattoke katki leigatud Sukkati ja Sukrut mao järrel. Segga keik sedda hästi ärra, ja wispelda 6 munna, ning ? la neid ka senna sekka. Te siis ühhe woi-taigna po ? peäle Wormi sisse, ja küpseta sedda koki ahjo sees.


702. Riwitud Auna kook. (Geriebner Aepfelkuchen.)

Kori Oune ja riwi neid riwi raua peäl, ning panne Sukrut mao järrel senna sekka. Riwi ka nattoke rukki leiba, ja woia se Worni woiga. Ripputa siis sedda riwi leiba, sorme paksusse korra, pohja peäle, walla üks lussika täis klaritud woid senna ülle, ja panne siis üks kord oune senna peäle. Sedda wisi peab kord korra peäle pantama, kunni ni paljo jo sees on, kui sa tahhad, agga keige peäle

peab