Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/539

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
522
Keiksuggused

rööska pima, pool korterit klaritud woid, pool lussika täit penikesseks tougatud Kannelit, ni paljo tougatud Kardemomid, kui 2 noa otsa peäl mahhub, ja pool lussika täit Sitroni koort, mis ühhe wärske Sitroni peält ärrariwitud on. Wispelda essite need munnad, ja leota se riwi leib selle rösa kore sees; segga siis keik hopis hästi ärra, agga need marjad mitte, sest neid ei pea senna sekka pantama, enne kui se koki taigen Wormi sisse kallatakse. Agga Wormi sees peab essite üks wäljarullitud woi-taigen ollema, saab siis se koki taigen senna sisse pandud, siis peab sedda warsi ahjo sisse töstma.


713. Happo leiwa kook. (Saurbrodkuchen.)

Wotta 24 Loti woid, niis seest keik sool hästi on ärrapestud, ja sötku sedda külmalt, kunni se saab kui üks witmoos; panne siis senna jure 24 Loti happo rukki leiba, 24 Loti riwitud Sukrut, 8 Loti tougatud Mandlid, ja 15 munna, agga 10 munna walget jäetakse mahha. Sötku ja peksa sedda kulbiga ühhe tunni aega, woia se Worm külma woiga, kalla se koki taigen senna sisse, ja lasse sedda ahjo sees küpseda.


714. Sesamma teist wisi. (dito auf eine andere Art.)

Leika pehmet rukki leiba, wiloka wisi katki, ja wotta se koor alt ja peält ärra; kuiwata siis need leiwa wilokad, et neid woib penikesseks toukada, ja jöhwi soöla läbbi soöluda. Wotta 11 Loti sest soölutud leiwast, 12 munna, ja 12 Loti Sukrut wis-

pelda