Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/540

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
523
Kokid.

pelda munnad ja se Sukkur ühhe tunni aega, ja woia se Worm woiga hästi ärra. Kui koki ahjo sisse peab töstetama, siis panne sedda leiba tassa ümberligutades senna sekka, kalla siis warsi Wormi sisse, ja tösta sedda ahjo. Agga se ahhi peab ni pallaw ollema, et kui üks pabberi tük katseks senna sisse wissatakse, se siis pruunkoldseks saab.


715. Tikkelbäri marja kook. (Stachelbeerenkuchen.)

Wotta poolt topi rööska pima, ja 8 Loti maggusad Mandlid, mis puhtaks harritakse ja hästi penikesseks tougatakse. Segga need Mandlid pimaga ärra, ja wäna neid siis ni mitto korda ühhe ride läbbi, et keik Sahwt hästi seest wälja tulleb. Keeda siis se piim ülles, ja panne rasoke Sukrut senna sisse. Keeb se piim ülles, siis wispelda 10 munna rebbo ja üks näppo täis jahho senna sekka. Saab se paksuks kui üks pudder, siis wotta sedda tulle peält mahha, panne ni suur tük woid, kui üks kanna munna, senna sisse, ja liguta sedda ümber, kunni se külmaks saab. Te siis ühhe öhhukesse taigna, panne sedda ühhe maddala waagna sisse, ja kalla sedda munna-pudro senna peäle. Panne siis suuri wärskid Tikkelbäri marjo senna koki peäle, ripputa rohkeste Sukrut ülle, ja lasse sedda ahjo sees küpseda.


716. Sesamma teist wisi. (dito auf eine andere Art.)

Harri Tikkelbäri marjo puhtaks, ja panne neid keewa wee sisse. Kui naad üks ainus kord ülleskeewad, siis panne neid Turslagi peäle, et wessi hästi

nör-