Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/546

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
529
Kokid.

pissikesse Kastrulli sees, wähhä nisso jahhoga nattoke läbbi keeta; walla üht korterit rööska pima senna peäle, ja lasse sedda nattokesse Sukro, ja Muskatplomiga keeta. Leika needsammad wähhi lakkad, kelle koorte peäl se wähhi woi tehti, träämli wisi katki, panne neid ka senna jure, lasse keik hopis nattoke keeta, ja panne sola sisse. Kui se kook antakse ülles, ja se Soost kaunist seggaseks on sanud, siis walla sedda koki ülle, ja pista need korimatta sörrad wäljaehhitamisseks ümberringi koki sisse.


724. Head Pankokid. (Gute Pfannkuchen.)

Wotta 7 munna, agga jätta 3 munna walget mahha, ja wispelda neid ni paljo jahhoga, kui sa arwad sedda parrajaste paksuks sawad. Walla ühhe korteri ossa sullatud woid, ja poolt topi rööska pima senna sekka, agga nattoke hawalt, et se ei lähhä klimpisseks. Saab se hästi wispeldud, siis te se pankoki pan hästi pallawaks, woia sedda ükspäinis essimest korda, ja siis mitte ennam, ja küpseta need kokid tassase tulle peäl, nenda kui se wiis on. Sedda wähhemat jahho seäl jures prugitakse, sedda parrem se on, ja neid kokid peab ni öhhukessiks tehtama, kui ial sünnib.


725. Walsk juusto kook. (Ein falscher Käsekuchen.)

Te pankokid 3 munnast, poolest tobist rösa pimast, ja 3 lussika täiest sullatud woist, ja wispelda ükspäinis ni paljo head nisso jahho senna

sekka,
L l