Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/548

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
531
Kokid.

wispelda agga need rebbud ühhe tunni aega ühtlase 3 Loti puhtaks harritud ja penikesseks tougatud wihha Mandlittega. Panne siis pool naela riwitud ja söölutud Sukrut, 6 Loti kuiwatud Pudert, ja wiimselt need 10 munna walged, mis wahtuks on wispeldud, tassa ümberligutades, senna sekka. Kalla pärrast se koki taigen ühhe suure, ehk monne pissikesse Wormi sisse, ja lasse sedda küpseda. Pudri assemel woib ka head nisso jahho prukida.


727. Terne pima kook. (Kälberdanzkuchen.)

Wotta se pruun nahk peält ärra, ja hoöru siis se terne piim Turslagi läbbi, kui agga wet peäl on, siis kalla sedda peält ärra. Segga siis se läbbi-hoörutud terne piim 3 ehk 4 lussika täie rösa kore, poole lussika täie Oransi wee, Sukro, ühhe lussika täie klaritud woi, 4 ehk 5 munna rebbo, ja ühhe tougatud nisso webakkiga ärra. Woia ühhe waagna klaritud woiga, ja lasse sedda küpseda. Kui sinnul tinna waagnat on, siis panne taignat äre peäle ümberringi, siis ei sulla se mitte ärra.


728. Jodawa wina Munkid. (Wein-Munken.)

Wotta 6 munna, üks Pitsklaas sullatud woid, 5 Pitsklasi pehmet riwi-leiba, pool Pitsklaas wet, nattoke puhhastud, pestud ja ridega kuiwatud Korintid, ja üks näppo täis Muskatplomi, segga

keik
L l 2