Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/566

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
549
Kokid.

sinnatsid koki tehhes ei pea sa mitte aeglane ollema, se tulli ei pea ka mitte nödder ollema, sest siis tilgub wägga paljo Sahwti peält ärra, ja nemmad ei sa mitte hiilgawad Kölari. Tahhab sa neid koldse karwasiks sada, siis wotta Parberitsi Sawti assemel Sitroni Sahwti ja riwitud koort ühhe Sitroni peält, ja walmista neid sedda samma wisi.


754. Kanneli Laastad. (Canelspähne.)

Wota 10 munna rebbo, 10 Loti Sukrut, 10 Loti Mandlid, üks werendeel Loti Kannelit, ja üks werendeel Loot Kardemomid. Touka need rohhud ja se Sukkur, igga suggu issi tukkis, hästi penikesseks, segga neid munna rebbudega ärra. Leika Ablati ruti ehk träämli wisi katki, märi taignat träämlide peäle, ja panne neid pankoki labbidaga kermest Taarti panno sisse, et se taigen ei jose laiale; saab agga üks trämel peäle märitud, siis peab sedda warsi panno sisse pantama. Panne tahhele, et se kangem pallawus peab peält ollema, ja ni pea kui need küpseks sawad, siis panne neid ühhe Taarti rulli peäle, siis need köwweraks lähtwad. Needsinnatsid laastad on parremad mao kui näo polest.


755. Krokang. (Croquan.)

Wispelda 8 munna rebbo poole naela riwitud ja soölutud Sukroga, ja segga neid siis 3 lussika täie klaritud woi, ja ni paljo nisso jahhoga ärra, et sedda taignat laua peäl woib öhhukeseks wälja rullida. Wotta siis üks Kastrul, mis mitte laiem ep olle, kui se wagen, mis peäle se Krokang saab üllesantud. Leika siis waagna suurusse järrele üks

kook
M m 3