Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/57

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
40
Keiksuggused

mitte ni kange tango maggo. Keeda pärrast Rossinattega, ja tösta sedda waagna sisse, praetud ja neljakantlikkuks tükkiks leigatud saia leiwaga.


46. Sago-tango Supp. (Sagosuppe.)

Kui kümme waimo sömas on, siis wotta pool korter Sago-tango, pesse neid hästi, et nendel pahha maggo ep olle, ja panne neid keewa wee sisse Sitroni kore, ja ühhe tükki terwe kaneliga. Kui tangud sisse pannakse, siis wispelda nattoke, et need ühhest ärralahkuwad, ja kui need klaariks lähtwad, ehk läbbi paistwad nago konna marjad, siis on need kül keend. Anna siis suppile maggo Wransk wina, Sitroni Sahwti- ja Sukroga, ja kui sa tahhad tedda punnaseks sada, siis walla punnast wina sekka; ehk kui ep olle wina, siis woib ka Sitroni- ehk marja-Sahwtiga toime sada. Kui Prunellid suppi sisse tahhetakse, siis leika katki, ja panne neid sisse nattoke enne, kui need tangud joudwad keeta, nendasammoti ka Rossinad. Kui saab üllesantud, siis panne praetud leiwa wilukad sisse, ja ripputa tougatud Kanelit ja Sukrut peäle. Sago-tangud woib ka lihha suppi sees prukida, agga siis peab se supp isseennesest hästi wäggew ollema.


47. Anisi supp. (Anissuppe.)

Keeda hea ossa Korintid weega, keeda ka jämmedast tougatud Anisid issi riista sees weega, prae riwitud saia leiba woi sees, ja kui se pruun-

koldseks