Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/573

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
556
Keiksuggused

ja panne se ärraleigatud wilokas ühhe penikesse pilbaga peäle kinni. Te siis taignat, nendasammoti kui jo enne on öppetud, kasta need ounad senna sisse, ja keeda neid klaritud woi sees.


765. Pekkitud ouna Munkid. (Gespickte Aepfel-Munken.)

Kori oune, ja wotta seemne süddamed Prits-piboga seest wälja, ja pekki neid siis illusaste Sukkati ja Mandliga, mis träämli wisi on katki leigatud. Kasta neid siis nisugguse taigna sisse, mis teistegi ouna Munkide tarwis tehhakse, ja keeda neid klaritud woi sees.


766. Prits Kokid. (Spritzkuchen.)

Wotta pool teist korteri pima, ja 24 Loti head nisso jahho, agga kuiwata need jahhud nattoke, enne kui sa neid wagid. Panne se piim tullele, ja kui se ülleskeeb, siis panne jahhud ühhe kulbiga senna sisse, ja peksa hästi. Sedda peab ni kaua tulle peäl peksma, kunni se paja küljest ärralahkub. Saab se sedda wisi keenud, siis wotta tulle peält mahha, ja panne 8 munna, agga üksnäs kaks hawalt, ikke hästi pekstes, senna sisse. Sedda peab waljust peksma, et se ei jä klimpilisseks. Saab se tehtud, siis panne sedda taignat Pritsi sisse, ja mulju sedda keewa klaritud woi sisse. Tuule-Munkid tehhakse sestsammast taignast sedda wisi: wotta lussikaga nattoke taignat hawalt, ja panne sedda keewa klaritud woi sisse.

767.