Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/60

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
43
Suppid.

6 munna koldsega tummiks, wispelda nattoke nisso jahho senna sekka, liguta ja wispelda ühte puhko, sest muido lähhäb temma korralt kokko, ja kui se siis saab ülleskeenud, siis on ta walmis. Panne siis pissokessed neljakantlikkud saia tükkid waagna sisse; walla suppi peäle, ja ripputa Sukrud ja tougatud Kanelit peäle. Kui tahhetakse, siis woib ka selle suppi sees nisuggust riwi-leiwa unnikast prukida, kui selle endise suppi sees.


51. Öllut leiwaga. (Bier und Brod.)

Keeda nödra öllut ülles, wotta wahto peält ärra, panne Sukrut ehk Sirupi mao järrel sisse, ja ni paljo riwitud tükki leiba, et supp hästi tummiks jääb, kui ta sellega nattoke saab keenud. Leika siis leiba neljakantlikkuks tükkiks, prae neid woiga pruunkoldseks, panne neid waagna sisse, ja walla sedda keedetud öllut peäle, siis se on walmis. Kes Korintid tahhab sisse panna, peab neid hästi puhhastama ja pessema, ja siis ölle sees keetma. Juusto woib ka selle suppi sees prukida, agga siis peab sedda enne ärrakoorima, siis neljakantlikkuks tükkiks leikama, ja waagna sisse pannema.


52. Jodawa wina supp. (Weinsuppe.)

Wotta poolt topi wet pole tobi Wransk wina peäle, ja lasse sedda nattoke Sukroga ülleskeeta, wispelda nattoke jahho 6 munna koldsega ärra, walla nattoke ülleskeedetud wina munnade peäle, ja kalla neid pärrast wina sisse, agga wispelda

ühte