Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/607

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
590
Keiksuggused

pölletud ja jahwatud Kohwist. Sest agga woetakse 2 lusika täit ühhe poole tobi pima peäle, ja kui se piim selle Kohwiga on keedetud, siis peab ka sedda seest ärrakurnama. Panne agga tähhele: Kui se Krääm on keedetud, siis wotta se Kannel ja se Sitroni koor seest ärra.


821. Sjokoladi Krääm. (Chocolade Creme.)

Wotta 8 Loti Sjokoladi ühhe poole tobi rösa pima peäle. Panne se piim tullele, ja panne tük Kannelit, Sukro mao järrele ja se Sjokolad senna sisse. Lasse sedda keeta, keetes agga liguta hästi ümber, kunni se Sjokolad saab sullanud, ja te sedda siis 6 munnaga tummiks. Kui se paksuks lähhäb, siis wotta tulle peält mahha, liguta kulbiga ümber, kunni se kangem pallawus seest ärralähhäb, ja tösta sedda waagna peäle. Wotta Kannelit seest ärra, ja ehhita sedda koritud ja kahheks leigatud Mandlittega, ehk misga sa isse tahhad.


822. Marja Krääm. (Beeren Creme.)

Keeda pool topi rööska pima ühhe tükki terwe Kanneli, Sitroni kore, ja hea ossa Sukroga, ja kui ülleskeeb, siis te sedda 10 munna rebbo, ja ühhe lussika täie hea nisso jahhoga tummiks; agga keetes wispelda hästi, ja hoia, et se ei lähhä kokko. Saab se paksuks läinud, siis tösta tulle peält mahha, ja liguta kulbiga ümber, kunni se külmaks jääb. Wotta siis se Kannel ja Sitroni koor seest ärra, ja panne soostra-kirsi-waar- ehk Parberitsi

marja