Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/608

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
591
Pima road.

marja Sahwti senna sekka. Kui se maggus kül ep olle, siis panne ennam Sukrut jure. Anna siis se Krääm waagna peäle ülles, ja ehhita sedda penikesse walge Sukro, ehk munna-walge Pubbertiga wälja.


823. Wärske Pomerantsi Krääm. (Pomerantz Creme von frischen Pomeranzen.)

Riwi se koor ühhe Pomerantsi peält ärra, ja wa-uta se Sahwt 3 Pomerantsi seest wälja, walla pool teist korterit Wransk wina, 15 munna rebbo, ja Sukrut mao järrele senna jure. Wispelda hästi, ja lasse sedda tinnatud Kastrulli sees keeta, kunni se paksuks lähhäb, hoia agga, et se ei lähhä kokko. Kui nende 3 Pomerantsi sees Sahwti kül ep olle, siis peab neid ennam wotma. Kui sa annad ülles, siis panne sissetehtud ehk klaseritud Pomerantsi koort äärte ümber.


824. Sissetehtud Pomerantsi Krääm. (Creme von eingemachten Pomerantzen.)

Hakki head ossa sissetehtud Pomerantsi koort hästi penikesseks, wotta ni paljo Siropi ka kui sadawas on, ja kui se Sirup ei lö ette, siis panne ni paljo Sukrut jure, et ta parrajaste maggussaks lähhäb. Panne sedda ühhe poole tobi Rein ehk Wransk wina sekka, ja wispelda 15 munna rebbo senna sisse. Keeda sedda tassa wispeldades, kunni se parrajaste paksuks lähhäb, wotta siis tulle

peält