Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/609

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
592
Keiksuggused

peält mahha, agga liguta kulbiga ümber, kunni se kangem pallawus seest ärralähhäb. Tösta sedda siis waagna peäle, ju kui se külmaks jääb, siis ripputa hea kord penikest riwitud Sukrut peäle, ja klaseri sedda wisi, et sa ühhe kuma labbida tihti Sukro ülle pead.


825. Pomerantsi piim. (Pomeranzen-Milch.)

Wispelda 4 munna ja üht korterit rööska pima nattokesse Sukroga ühte, kalla sedda ühhe tinna waagna peäle, mis Wüürpanno peäle peab pantama, kunni se kangeks lähhäb. Lasse sedda külmaks jäda, ja keeda sedda aego munna-pima ühhest korterist rösa pimast, 2 munna rebbust, ühhest munna walgest, nattokesse Sukrust ja ühhe lussika täie Orransi weest, ja lasse sedda ka külmaks jäda. Segga siis se munna-piim ühhe lussika täie penikesseks tougatud Mandlitte, 2 lussika täie sissetehtud Pomerantsi lihha, ja ühhe hea lussika täie penikesseks leigatud Sukkatiga hästi ärra. Tösta sedda siis waagna peäle, panna sedda Pubberti, mis tinna waagna sees tehti, klimpi wisi senna sisse, ja ehhita sedda sissetehtud Pomerantsi kore träämlittega wälja.


826. Ouna Krääm. (Aepfel Creme.)

Wotta 5 suur terwet ouna, keeda neist Sukro ja nattokesse weega head kowwa Mosi, ja lasse sedda külmaks jäda. Keeda siis poolt topi rööska pima ühhe tükki terwe Kanneliga ülles, segga üht lussika täit nisso jahho 6 munna rebboga ärra, ja

te