Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/62

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
45
Suppid.

monningad Silleri lehhed. Lopputa keik hästi, mulju wet seest wälja, hakki sedda katki, ommeti mitte ni peenikesseks, kui rohhilinne kapstas saab hakkitud; agga sibbulad peab issiärranis hakkima. Panne sedda aego üks kiwwi padda hea tükki woiga tullele, lasse sedda tassa tulle peäl keeta, ja kui woi tumme karwasseks saab, siis panne need hakkitud rohhud senna sisse, agga liguta tihti ümber, et need ei hakka paja pohja kinni. Panne Pippart ja sola mao järrel sisse, ja kui need rohhud ühtlase woiga hästi on keedetud, siis walla essite keewa wet, ja pärrast suppi senna jure. Lasse sedda pool tundi aega ikka tassase tulle peäl keeta. Panne pärrast pissikessed saia kore ehk webakki tükkid sisse, lasse nendega jälle üks pool tund keeta ennego sa annad suppi ülles. Kui sa tahhad ühte kanna ehk kanna poega sellesinnatse suppi sisse panna, siis sünnib sedda wet, mis sees kanna on keenud, wee assemel sisse wallada, ja siis saab se supp sedda parramaks. Agga temma saab ka weega head maggo.


55. Herne supp kuiwatud ehk küpsest rohhilissest hernest. (Erbsensuppe von grüngetrockneten oder andern reifen grünen Erbsen.)

Wotta ni paljo hernid kui seks korraks tarwis on, panne neid hea jöe-wee sisse. Panne öhto, enne kui sa neid prukid, 3 ehk 4 puhtaks kapitud Porganid ja ni sammo paljo Petersili jured senna

jure.