Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/629

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
612
Munna

munne senna peäle, kui tarwis lähhäb. Harri rood 6 ehk 7 Ansjowissi seest ärra, hakki neid ühhe lussika täie Kapridega hästi penikesseks, segga ölli ja Ädikaga ärra, tösta neid munnade peäle, siis woib neid laua peäle wia. Kes tahhab wotko Silleri juurte assemel sissetehtud Peetid, agga siis peab nattoke Peetid würwli wisi katki leikatama, ja Soosti sekka pantama. Lahti keedetud munne woib ka sedda samma wisi walmistada, kui keedetud munnad Sallati wisi walmistakse.


858. Keedetud munnad Sallati wisi. (Gekochte Eyer en Sallade.)

Keeda wärskid munne ni paljo, et se walge lähhäb kangeks, panne külma wee sisse, et need külmaks jäwad, ja wotta kored peält ärra, hoia agga et walged ei lähhä katki. Prae saia wilud rösti peäl, panne neid Sallati-talriko sisse, ja need munnad senna peäle. Harri rood Ansjowisside seest ärra, leika se lihha pitkiti penikessiks träämliks katki, panne neid ruti wisi igga munna peäle; segga siis Ädikast Ölliga ärra, ja walla sedda senna Sallati peäle. Sedda seggatud Ädikast peab ni paljo ollema et need leiwa wilud munnade al sest tümmaks lähtwad. Wiimselt anna sedda lauale.


859. Munna roog. (Röhrey.)

Lö ni mitto munna katki, kui tarwis lähhäb, wispelda neid hästi, ja panne penikesseks hakkitud Petersilli lehte ehk penikesseks leigatud murro laugud ja sola senna sisse. Panne nattoke woid Ka-

strulli