Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/630

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
613
road.

strulli ehk panno sisse, sullata sedda tulle peäl, kalla need wispeldud munnad sisse, agga panne üllesandmisse waagna pisi peäle, et ta sojaks jääb, ja panne sedda panno, mis sisse munnad kallati, hea sütte tulle peäle. Ni pea kui munnad pohja peäl nattoke paksuks lähtwad, siis wotta warsi seest wälja, ja panne neid waagna peäle, ja sedda wisi peab ikka tehtama, kunni alles middagi panno sees järrel on. Panne tähhele, et need munnad liig kowwaks ei pea jäma, ja kui sa lussikaga wottad pohja peält ärra, mis essite paksuks lähhäb, siis polle ka sest wigga, et nattoke wäddelat senna sekka tulleb. Anna sedda sojalt laua peäle.


860. Munna roog Asparrissiga. (Röhrey mit Aspargis.)

Leika need Asparrissid, nago suured herned katki, keeda neid nattokesse solaga lühhikesse wee sees, et naad parrajaste tümmaks lähtwad, ja panne neid siis Turslagi peäle. Saab se wessi peält ärranörrisenud,siis panne neid wispeldud munnade sisse, ja keeda siis munna roga, seddasamma wisi, kui praego öppetati, agga unnusta mitte sola ärra.


861. Munna Wrikassee. (Eyerfricassee.)

Keeda ühhe munna, et se rebbo jääb kowwaks, wotta siis koor peält ärra, panne se rebbo Kastrulli sisse, ja mulju sedda pu lussikaga, kunni ta hästi sitkeks lähhäb. Wotta pool korterit rööska pima, ja walla sedda nattoke hawalt senna munna rebbo peäle, liguta agga hästi ümber, et se klimpilisseks

ei
Q q 3