Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/637

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
620
Pima

hoia neid sedda samma wisi kui Nuudlidki. Neid sünnib siis pimaga keeta, ja kui tahhetakse, siis woib neid ka lihha-suppide sisse panna.


872. Sago tangud pima sees keedetud. (Sagogrütz in Milch gekocht.)

Pesse Sago tangud soja weega hästi, et neil ühtegi pahha maggo ep olle, ja keeda neid essite wee sees. Agga kui sa neid wee sisse panned, siis wispelda hästi, muido jäwad naad klimpilisseks. Saab se wessi ärrakeenund, siis walla pima paja sisse, ja lasse sedda tassa sütte tulle peäl keeta, kunni se supp seggaseks lähhäb. Nattoke enne kui sa annad ülles, siis panne pissut woid ja Sukrut mao järrel sisse. Needsinnatsed tangud peawad kül 2 tundi keema, ja neist saab üks werendeli korteri moöt kuhjaga ühhe kanno rösa pima peäl woetud. Tangud peawad essite ühhe poole tobi wee sees keema.

Kui tangud, olgo missuggused tangud need ial on, essite wee sees keedetakse, siis ikka wähhema pimaga woib toime sada, ja se roog saab segipärrast ni samma heaks, kui siis, kui tangud warsi pima sisse pannakse.


873. Makroon tangud pima sees. (Macronengrütz in Milch gekocht.)

Wotta 4 Loti rohkeste wagitud Makroni tango ühhe kanno rösa pima peäle, ja keeda neid essite ühhe poole tobi wee sees. Walla siis se piim senna peäle, ja keeda sedda kunni se seggaseks läh-

häb,