Lehekülg:Köki ja Kokka Ramat-1781.djvu/638

Allikas: Vikitekstid
Mine navigeerimisribale Mine otsikasti
Selle lehekülje õigsus on tõendatud.
621
road.

häb, agga liguta saggedaste ümber. Kui se 2 tundi on keenud, ja nattoke enne kui sa üllesannad, siis panne nattoke woid ja Sukrut mao järrel senna sisse.


874. Risi tangud pima sees. (Reis in Milch.)

Wotta üks kuhjaga werendeli korter ehk 8 Loti Risi tangud, ühhe kanno rösa pima peäle. Harri tangud puhtaks ja pesse neid hästi, keeda neid essite ühhe poole tobi wee sees, walla siis pima peäle, ja lasse 2 tundi tassa sütte tulle peäl keeta, agga liguta saggedaste ümber. Nattoke enne kui sa annad ülles, siis panne nattoke woid ja Sukrut mao järrel sisse.


875. Pärlkrupid pima sees keedetud. (Perlgrupen in Milch gekocht.)

Wotta üht topi wet, ja 10 korterit rööska pima pool teist werendeli korteri Pärlkrupide peäle. Pesse krupid hästi puhtaks, keeda neid essite wee sees, ja saab se wessi ärrakeenud, siis kalla se piim senna jure, ja lasse sedda 3 tundi tassase sütte tulle peäl keeta, agga liguta saggedaste ümber, ja nattoke enne, kui sa annad ülles, siis panne woid ja Sukrut mao järrel sisse. Sellesinnatse pima-suppi ni hästi kui Sago tangude sekka, mis pima sees keedetakse, sünnib Korintid panna, agga neid peab essite puhtaks harrima, hästi pessema, ja ridega kuiwatama. Siis keedetakse neid issipäinis ühhe tinnatud wask panno sees, kunni

need